16. Відомості про аудиторський висновок
ТОВ "Аудиторська фiрма "ВIДА-АУДИТ"
Свiдоцтво про включення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв № 3776 видане рiшенням АПУ № 161 вiд 30.03.2006 р.
61012, м. Харкiв, вул. Червоножовтнева, 8, код 23463381, тел. 712-06-76
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
(ЗВIТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
щодо фiнансової звiтностi
ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
"ХАРКIВСЬКИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ТЕХНIЧНОЇ
ТА ЕКОНОМIЧНОЇ IНФОРМАЦIЇ"
станом на 31 грудня 2012 року.
м. Харкiв
2013 рiк
Наглядової ради ПРАТ "ХЦНТЕI"
Керiвництву ПРАТ "ХЦНТЕI"
Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку
1. Звiт щодо фiнансової звiтностi
1.1. Основнi вiдомостi про емiтента:
повне найменування: ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ХАРКIВСЬКИЙ ЦЕНТР НАУКОВО - ТЕХНIЧНОЇ ТА ЕКОНОМIЧНОЇ IНФОРМАЦIЇ"
код за Єдиним державним реєстром пiдприємств та органiзацiй України: 02736461
мiсцезнаходження: юридична та фактична адреса: 61010, м. Харкiв, проспект Гагарiна, ,буд. 4
дата державної реєстрацiї: 30.05.1994 р., реєстрацiйний номер юридичної особи ЄДР 10004786126
1.2. Опис аудиторської перевiрки:
Ми провели аудит фiнансової звiтностi ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ХА-РКIВСЬКИЙ ЦЕНТР НАУКОВО - ТЕХНIЧНОЇ ТА ЕКОНОМIЧНОЇ IНФОРМАЦIЇ" (далi - ПРАТ "ХЦНТЕI") вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг (далi - МСА), якi складають повний комплект фiнансових звiтiв: Ба-ланс станом на 31.12.2012 року, Звiт про фiнансовi результати за 2012 рiк, Звiт про рух грошових кош-тiв за 2012 рiк, Звiт про власний капiтал та Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за рiк, що закiнчи-вся на зазначену дату, а також описання важливих аспектiв облiкової полiтики та iншi примiтки до фi-нансовiй звiтностi.
У процесi перевiрки аудиторами виконувалися такi аудиторськi процедури: пiдтвердження, спо-стереження, спiвставлення (аналiтичний огляд).
1.3. Опис вiдповiдальностi управлiнського персоналу за пiдготовку та достовiрне
представлення фiнансових звiтiв:
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi вiдповiдно до Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку та за такий внут-рiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає потрiбним для того, щоб забезпечити скла-дання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.
1.4. Опис вiдповiдальностi аудитора за надання висновку стосовно фiнансової звiтностi:
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi резуль-татiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум i розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Викону-ючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб'єктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудитор-ських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi викори-станих облiкових полiтик, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та прийнятнi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
1.5. Пiдстава для висловлення умовно - позитивної думки
У зв'язку з тим, що ми були призначенi аудиторами ПРАТ "ХЦНТЕI" пiсля 31 грудня 2012 р., пiд час проведення аудиту iснували певнi обмеження обсягу перевiрки, а саме: аудитор не спостерiгав за iнвентаризацiєю Товариства на кiнець року, оскiльки ця дата передувала датi укладення договору на проведення аудиторської перевiрки. Через характер обсягу ми не мали змоги пiдтвердити нарахування резерву вiдпусток за допомогою iнших аудиторських процедур що є суттєвим для товариства.
Висновок
На умовно - позитивну думку аудитора, за винятком впливу питання, про яке йдеться у па-раграфi "Пiдстава для висловлювання умовно - позитивної думки", фiнансова звiтнiсть вiдобра-жає достовiрно, в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан ПРАТ "ХЦНТЕI" станом на 31 груд-ня 2012 року, його фiнансовi результати i рух грошових коштiв за рiк, що закiнчився на зазначену дату, вiдповiдно до Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку.
Цей аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора) може бути представлено вiдповiдним органам Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
2. Звiт щодо вимог iнших законодавчих та нормативних актiв
Цей роздiл аудиторського висновку пiдготовлено вiдповiдно до Вимог до аудиторського виснов-ку (звiту незалежного аудитора), який подається до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондово-го ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої пози-ки) (Рiшення № 1360 вiд 29.12.2011 року) та може бути представлено вiдповiдним органам Нацiональ-ної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
2.1. Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам законодавства
Чистi активи ПРАТ "ХЦНТЕI" складають 1674 тис. грн., це бiльше нiж статутний капiтал товариства на 1339 тис. грн., що свiдчить про ефективнiсть використання власного капiталу з метою одержання прибутку, забезпечення iнтересiв кредиторiв та вiдповiдає вимогам статтi 155 "Цивiльного кодексу України".
Аудитор вважає, що ПРАТ "ХЦНТЕI" з правової точки зору дотримуються статi 155 Ци-вiльного Кодексу України по визначенню вартостi чистих активiв.
2.2. Наявнiсть суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала
аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та
подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю
Пiд час виконання завдання аудитор здiйснив аудиторськi процедури щодо виявлення наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом у вiдповiдностi з МСА 720 "Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформа-цiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть" була проведена перевiрка звi-ту про корпоративне управлiння на наявнiсть та достовiрнiсть iнформацiї у звiтi.
В результатi проведення аудиторських процедур нами не було встановлено фактiв про подiї, якi вiдбулися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан товариства, призвести до змiни вартостi його цiнних паперiв та iнформацiї яка мала б надаватись користувачам звiтностi згiдно з вимогами статтi 41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок".
Аудитор не отримав достатнi та прийнятнi аудиторськi докази того, що фiнансова звiт-нiсть була суттєво викривлена у зв'язку з iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних па-перiв та подається до Комiсiї.
2.3. Виконання значних правочинiв вiдповiдно Закону України "Про акцiонернi товариства"
Згiдно Закону України "Про акцiонернi товариства" значний правочин - правочин (крiм правочи-ну з розмiщення товариством власних акцiй), учинений акцiонерним товариством, якщо ринкова вар-тiсть майна (робiт, послуг), що є його предметом, становить 10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства, за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi.
Аудитор виконав процедури на вiдповiднiсть законодавству вимог статi 70 Закону України "Про акцiонернi товариства".
На пiдставi наданих до аудиторської перевiрки документiв ми можемо зробити висновок, що Товариство ПРАТ "ХЦНТЕI" за даними останньої рiчної фiнансової iнформацiї значних пра-вочинiв згiдно Закону України "Про акцiонернi товариства" не здiйснювало.
2.4. Стан корпоративного управлiння, у тому числi стан внутрiшнього аудиту
вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства"
Формування складу органiв корпоративного управлiння ПРАТ "ХЦНТЕI" здiйснюється вiдповi-дно до статуту, затвердженого рiшенням загальних зборiв акцiонерiв (протокол № 13 вiд 18.04.2011 р.) та рiшень загальних зборiв акцiонерiв.
Протягом звiтного року в акцiонерному товариствi функцiонували наступнi органи корпоратив-ного управлiння (п. 8 статуту товариства):
- загальнi збори;
- наглядова рада;
- одноосiбний виконавчий орган товариства - директор;
- ревiзiйна комiсiя.
ПРАТ "ХЦНТЕI" щорiчно проводе загальнi збори акцiонерiв до 30 квiтня, що вiдповiдає Закону України "Про акцiонернi товариства". Товариство повiдомляє акцiонерiв про скликання загальних збо-рiв не пiзнiше як за 30 днiв до проведення загальних зборiв. Iнформацiя про проведення зборiв друку-ється в печатних виданнях та оприлюднюється на сайтi НКЦПФР.
ПРАТ "ХЦНТЕI" розробленi та прийнятi загальними зборами акцiонерiв Внутрiшнi положення у тому числi: Положення про загальнi збори.
Дивiдендна полiтика товариства врегульована п.п. 7.3 - 7.10.4 Статуту товариства. ПРАТ "ХЦНТЕI" у 2012 роцi за пiдсумками 2011 року нарахувало та сплатило дивiденди у розмiрi 26,8 тис. грн.
Порядок формування та функцiонування наглядової ради товариства врегульовано Статутом то-вариства i деталiзовано "Положенням про наглядову раду", яке затверджено загальними зборами акцi-онерiв (протокол № 13 вiд 18.04.2011 р.). Фактична перiодичнiсть засiдань наглядової ради вiдповiдає термiнам, визначеним Статутом товариства - не рiдше одного разу на квартал та Закону України "Про акцiонернi товариства". Змiн у складi наглядової ради протягом року не вiдбувалось.
Директор товариства протягом 2012 року здiйснював поточне управлiння фiнансово - господар-ською дiяльнiстю в межах його повноважень згiдно п. 11 Статуту товариства. Змiн складу виконавчо-го органу протягом звiтного року не вiдбувалось.
Контроль за фiнансово-господарською дiяльнiстю товариства у 2012 роцi здiйснювався ревiзiй-ною комiсiєю та зовнiшнiм аудитором. Наглядова рада акцiонерного товариства не прийняла рiшення щодо запровадження в товариствi посади внутрiшнього аудитора, тому створення служби внутрiшньо-го аудита не передбачено внутрiшнiми документами товариства. Ревiзiйна комiсiя спецiальнi перевiр-ки протягом 2012 року не здiйснювала. Порядок формування та функцiонування ревiзiйної комiсiї вре-гульовано Статутом товариства i деталiзовано "Положенням про ревiзiйну комiсiю", яке затверджено загальними зборами акцiонерiв (протокол № 13 вiд 13.04.2011 р.). Змiн у складi ревiзiйної комiсiї про-тягом звiтного року не вiдбувалось
Протягом звiтного перiоду змiн зовнiшнього аудитора не було. Затвердження зовнiшнього ау-дитора - ТОВ "АФ "ВIДА-АУДИТ" вiдбувалось у вiдповiдностi до вимог Статуту Товариства.
Аудитор, розглянувши стан внутрiшнього контролю ПРАТ "ХЦНТЕI", вважає за необхiдне за-значити наступне:
Система внутрiшнього контролю спрямована на упередження, виявлення i виправлення суттє-вих помилок, забезпечення захисту i збереження активiв, повноти i точностi облiкової документацiї та включає адмiнiстративний та бухгалтерський контроль.
Бухгалтерський контроль забезпечує збереження активiв товариства, достовiрнiсть звiтностi та включає попереднiй, первинний ( поточний) i подальший контроль.
Керiвництво ПРАТ "ХЦНТЕI" в повнiй мiрi розумiє перспективу розвитку внутрiшнього ауди-ту та його значимiсть i важливiсть.
Щорiчно, в строк до 30 квiтня пiсля звiтного перiоду, ПРАТ "ХЦНТЕI" здає рiчний звiт, що ха-рактеризує фiнансово-господарське положення та результати дiяльностi товариства, з метою iнформу-вання суспiльства.
Оцiнюючи вищенаведене, аудитором зроблено висновок щодо адекватностi процедур вну-трiшнього контролю ПРАТ "ХЦНТЕI".
За результатами виконаних процедур перевiрки стану корпоративного управлiння у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства"(iз змiна-ми) вiд 17.09.2008 року N 514-VI аудитор висловлює думку, що:
- прийнята та функцiонуюча система корпоративного управлiння у товариствi в основно-му вiдповiдає вимогам Закону України "Про акцiонернi товариства" та вимогам Статуту,
- наведена у рiчному звiтi "Iнформацiя про стан корпоративного управлiння" повно та до-стовiрно розкриває фактичний стан про склад органiв корпоративного управлiння та результати їх функцiонування.
2.5. Iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансової
звiтностi внаслiдок шахрайства
Пiд час виконання процедур оцiнки ризикiв i пов'язаної з ними дiяльностi для отримання розу-мiння суб'єкта господарювання та його середовища, включаючи його внутрiшнiй контроль, як цього вимагає МСА 315 "Iдентифiкацiя та оцiнка ризикiв суттєвих викривлень через розумiння суб'єкта гос-подарювання i його середовища", аудитор виконав процедури необхiднi для отримання iнформацiї, яка використовуватиметься пiд час iдентифiкацiї ризикiв суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства у вiдповiдностi до МСА 240 "Вiдповiдальнiсть аудитора,що стосується шахрайства при аудитi фiнансо-вої звiтностi". Аудитором були поданi запити до управлiнського персоналу та iнших працiвникiв суб'єкта господарювання, якi на думку аудитора, можуть мати iнформацiю, яка, ймовiрно, може допо-могти при iдентифiкацiї ризикiв суттєвого викривлення в наслiдок шахрайства або помилки. Аудито-ром були виконанi аналiтичнi процедури, втому числi по сутi з використанням деталiзованих даних, спостереження. Аудитор отримав докази стосовно структури товариства його власностi, корпоратив-ного управлiння, спосiб фiнансування, облiкову полiтику, цiлi та стратегiї i пов'язанi з ними бiзнес-ризики, оцiнки та огляди фiнансових результатiв.
У своїй поточнiй дiяльностi ПРАТ "ХЦНТЕI" має зовнiшнi та внутрiшнi ризики. Загальну стратегiю управлiння ризиками в товариствi визначає Наглядова рада.
Аудитор не отримав доказiв стосовно суттєвого викривлення ПРАТ "ХЦНТЕI" в наслiдок шахрайства.
2.6. Вiдповiдно до МСА 570 "Безперервнiсть" нами отриманi достатнi та прийнятнi аудитор-ськi докази щодо прийнятностi використання управлiнським персоналом припущення про безпе-рервнiсть дiяльностi пiд час складання фiнансової звiтностi, якi свiдчать про вiдсутнiсть подiй чи умов, якi можуть поставити пiд значний сумнiв здатнiсть Товариства безперервно продовжувати свою дiяльнiсть.
3. Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму
назва аудиторської фiрми: Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю "Аудиторська фiрма
"ВIДА - АУДИТ".
iдентифiкацiйний код юридичної особи: 23463381
мiсцезнаходження: юридична та фактична адреса: м. Харкiв, вул. Червоножовтнева буд. 8.
Свiдоцтво про включення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв № 3776, видане рiшенням АПУ № 161 вiд 30.03.2006 р.; дiйсне до 27.01.2016 р.
Свiдоцтво про внесення до Реєстру аудиторiв та аудиторських фiрм, якi можуть проводити ауди-торськi перевiрки фiнансових установ, що здiйснюють дiяльнiсть на ринку цiнних паперiв № 58, уне-сено до реєстру вiдповiдно до рiшення Комiсiї вiд 13.02.2007 р. № 313, дiйсне до 27.01.2016 р.
Телефон (факс): (057) 712-24-22, (057) 712-06-76.
Основнi вiдомостi про умови договору про проведення аудиту:
Договiр на проведення аудиту з ПРАТ "ХЦНТЕI" № 6/6.03-2013 року вiд 06.03.2013 р.
Дата початку проведення аудиту з 06.03.2013 року, дата закiнчення - 19.04.2012 року.
Директор ТОВ "АФ "ВIДА-АУДИТ" О.О. Мезенцева
сертифiкат серiї А № 004788 виданий рiшенням
Аудиторської палати України № 102 вiд 22.06.2001 р.,
дiю сертифiкату продовжено рiшенням
Аудиторської палати № 212/3 вiд 25.03.2010 р. до 22.06.2015 р.
Заступник директора ТОВ "АФ "ВIДА-АУДИТ" Т.В. Бондарук
сертифiкат серiї А № 002397, виданий рiшенням
Аудиторської палати України № 32 вiд 29.06.1995 року,
дiю сертифiкату продовжено рiшенням
Аудиторської палати № 201/2 вiд 23.04.2009 р до 29.06.2014 р.
19 квiтня 2012 р.
---
ТОВ "Аудиторська фiрма "ВIДА-АУДИТ"
Свiдоцтво про включення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв № 3776 видане рiшенням АПУ № 161 вiд 30.03.2006 р.
61052, м. Харкiв, вул. Червоножовтнева, 8, код 23463381, тел. 712-24-22
Аналiз фiнансового стану,
описання важливих аспектiв облiкової полiтики
та iншi примiтки до фiнансової звiтностi
ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
"ХАРКIВСЬКИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ТЕХНIЧНОЇ ТА
ЕКОНОМIЧНОЇ IНФОРМАЦIЇ"
станом на 31 грудня 2012 року
Примiтка 1. Iнформацiя про товариство.
1. Повне найменування: ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ХАРКIВСЬКИЙ ЦЕНТР НАУКОВО - ТЕХНIЧНОЇ ТА ЕКОНОМIЧНОЇ IНФОРМАЦIЇ"
2. Iдентифiкацiйний код: 02736461
3. Органiзацiйно-правова форма: приватне акцiонерне товариство.
4. Юридична адреса: 61010, м. Харкiв, проспект Гагарiна, 4.
5. Дата державної реєстрацiї: Дата державної реєстрацiї - 30 травня 1994 р., реєстрацiйний номер юриди-чної особи ЄДР: 10004786126.
Приватне акцiонерне товариство "Харкiвський центр науково-технiчної та економiчної iнформацiї" (далi - ПРАТ "ХЦНТЕI") створено за рiшенням членiв органiзацiї орендарiв шляхом перетворення Харкiвського орендного пiдприємства науково-технiчної та економiчної iнформацiї в Закрите акцiонерне товариство "Харкiвський центр нау-ково-технiчної та економiчної iнформацiї" та перейменованого в приватне акцiонерне товариство "Харкiвський центр науково-технiчної та економiчної iнформацiї" згiдно з рiшенням загальних зборiв акцiонерiв (протокол № 13 вiд 18 квi-тня 2011 року).
Засновниками Товариства є члени органiзацiї орендарiв Харкiвського орендного пiдприємства науково-технiчної та економiчної iнформацiї, iншi фiзичнi особи, якi уклали мiж собою установчий договiр про створення та дiяльнiсть акцiонерного товариства.
Товариство є правонаступником всiх прав i зобов'язань органiзацiї орендарiв та Харкiвського орендного пiд-приємства науково-технiчної та економiчної iнформацiї, зареєстрованого розпорядженням виконкому Червонозавод-ської районної Ради № 368 вiд 30.05.94 р. та перереєстрованого розпорядженням виконкому Червонозаводської ра-йонної Ради № 477 вiд 01.07.94 р. згiдно з чинним законодавством України. Статут приватного акцiонерного товари-ства (нова редакцiя) затверджений загальними зборами акцiонерiв (протокол № 13 вiд 18.04.2011 р.) та зареєстро-ваний 20.04.2011 р. у Виконавчому комiтетi Харкiвської мiської ради.
6. Основнi види дiяльностi згiдно даних довiдки АА № 596194 з єдиного державного реєстру пiдприємств та органiзацiй України (ЄДРПОУ) Головного управлiння статистики у Харкiвськiй областi Державного комiтету стати-стики України вiд 02.07.2012 р. є:
85.59 - Iншi види освiти, н.в.i.у.
68.20 - Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна
91.01 - Функцiювання бiблiотек i архiвiв.
7. Середня чисельнiсть персоналу за 2012 рiк складає 43 особи.
Сумiсну дiяльнiсть з iншими пiдприємствами ПРАТ "ХЦНТЕI" не здiйснює.
8. Власники акцiй
Власниками акцiй ПРАТ "ХЦНТЕI" згiдно облiкового реєстру власникiв цiнних паперiв є 27 акцiонерiв у яких 335179 штук акцiй, або 335179 гривень, що складає 100,0% статутного капiталу.
ПРАТ "ХЦНТЕI" станом на 31.12.2012 р. має двох акцiонерiв у яких пакет акцiй бiльш нiж 10% статутного капi-талу пiдприємства.
9. Випуск акцiй:
Свiдоцтво про реєстрацiю випуску акцiй (простих iменних) в бездокументарної формi iснування зареєстроване Харкiвськiм територiальним управлiнням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку 22.09.2010 р., реєст-рацiйний № 183/20/1/10.
10. Мета:
Метою ПРАТ "ХЦНТЕI" є задоволення суспiльних потреб у рiзих видах продукцi, товарiв, робiт, послуг, отри-мання прибутку i на його основi розширення виробництва i реалiзацiї виробничо - економiчних i соцiально - культур-них iнтересах акцiонерiв i осiб, що працюють за наймом.
11. Спецiальнi дозволи на право здiйснення пiдприємницької дiяльностi:
ПРАТ "ХЦНТЕI" має лiцензiю серiї АВ № 585654 вiд 07.06.2011 р. Мiнiстерства освiти i науки, молодi та спорту України по наданню освiтнiх послуг навчальними закладами, пов'язаних з одержанням освiти на рiвнi квалiфiкацiй-них вимог до пiдвищення квалiфiкацiї фахiвцiв. Рiшення про видачу лiцензiї ДАК вiд 16.12.2008 р. протокол № 74. Наказ МОН України вiд 23.12.2008 р № 2625-Л) Термiн дiї лiцензiї до 16.12.2014 р.
Примiтка 2. Фiнансова звiтнiсть
Фiнансова звiтнiсть ПРАТ "ХЦНТЕI" охоплює перiод з 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р.,складена у нацiональнiй валютi - гривнi, затверджена загальними зборами акцiонерiв 19 квiтня 2012 року та включає:
Баланс (форма № 1);
Звiт про фiнансовi результати (форма № 2);
Звiт про рух грошових коштiв (форма № 3);
Звiт про власний капiтал (форма № 4);
Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi (форма № 5).
Примiтка 3. Основнi положення облiкової полiтики
З метою складання фiнансової звiтностi за 2012 рiк ПРАТ "ХЦНТЕI" були встановленi наступнi принципи облi-кової полiтики (наказ № 2 вiд 03.01.2012 р.):
- Основними засобами визнаються матерiальнi активи, строк корисного використання яких бiльш одного року i вартiстю (без ПДВ) бiльше 2500,00 грн. за одиницю.
- Строк корисного використання (експлуатацiї) для кожного об'єкту основних засобiв встановлюються рiшен-ням комiсiї. При нарахуваннi амортизацiї об'єктiв основних засобiв використовуються прямолiнiйний метод.
- До складу малоцiнних необоротних матерiальних активiв вiдносяться активи зi строком корисного викорис-тання (експлуатацiї) бiльше одного року та вартiстю (без ПДВ) менше 2500,00 грн. за одиницю.
- Нарахування зносу бiблiотечних фондiв та малоцiнних необоротних матерiальних активiв здiйснюється у першому мiсяцi використання таких об'єктiв у розмiрi - 100% вартостi при введеннi в експлуатацiю.
- Нарахування амортизацiї нематерiальних активiв здiйснюється прямолiнiйним методом. Строк корисного використання (експлуатацiї) встановлюється рiшенням комiсiї.
- Лiквiдацiйна вартiсть основних засобiв i нематерiальних активiв приймається рiвною нулю.
- Одиницею бухгалтерського облiку запасiв визнається їх кожне найменування або однорiдна група (вид).
- Оцiнка товарно-матерiальних цiнностей в облiку та звiтностi ведеться по цiнам їх придбання.
- При вибуттi запасiв у виробництво оцiнка їх здiйснюється методом "середньозваженої собiвартостi", а при продужу - методом цiни продажу.
- Спецодяг, виданий у пiдзвiт працiвникам, облiковується на особових картках протягом всього встановленого строку його використання. Списання спецодягу з пiдзвiту до закiнчення встановленого строку його викорис-тання здiйснюється тiльки на пiдставi актiв про непридатнiсть.
- Облiк поточної дебiторської заборгованостi за ТМЦ (роботи, послуги) здiйснюється за первiсною вартiстю.
- Доходи визнаються та вiдображаються в облiку пiсля пiдписання акту наданих послуг (виконаних робiт). Оцiнка ступеню завершеностi операцiї по наданню послуг (виконанню робiт) здiйснюється шляхом вивчення виконаної роботи з вiдображенням у бухгалтерському облiку.
- Витрати визнаються та вiдображаються в облiку одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здiйсненi.
- Доходи та витрати вiдображаються у Звiту про фiнансовi результати з дотриманням принципу нарахування та вiдповiдностi доходiв та витрат, за яким для визначення фiнансового результату звiтного перiоду необ-хiдно порiвняти доходи звiтного перiоду з витратами, якi здiйсненi для отримання цих доходiв. Доходи та ви-трати вiдображаються у облiку та звiтностi в момент їх виникнення незалежно вiд часу надходження та сплати грошей.
Фiнансова звiтнiсть складається згiдно до нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку.
Протягом 2012 року не було змiн в облiковiй полiтицi.
Примiтка 4. Нематерiальнi активи
Первiсна вартiсть нематерiальних активiв акцiонерного товариства станом на 31.12.2012 р. складає 27 тис. грн. Амортизацiя нематерiальних активiв нараховувалася прямолiнiйним методом, накопичена амортизацiя на кiнець року складає 21 тис. грн. До складу нематерiальних активiв вiднесенi програмнi продукти та лiцензiя.
Примiтка 5. Незавершенi капiтальнi iнвестицiї
Незавершенi капiтальнi iнвестицiї складаються з придбанних iнших необоротних активiв у сумi 1 тис.грн.
Примiтка 6. Основнi засоби
Основнi засоби ПРАТ "ХЦНТЕI" мають наступний склад:
Основнi засоби На 31.12.2011 р. На 31.12.2012 р.
Первiсна
вартiсть, тис. грн. Питома вага на
початок року, % Первiсна
вартiсть, тис. грн. Питома вага на кiнець року, %
Будинки, споруди, передавальнi пристрої 1904 58,40 1916 57,49
Машини та обладнання 495 15,18 496 14,88
Транспортнi засоби 158 4,85 161 4,83
Iнструмент, прилади, iнвентар 201 6,17 201 6,03
Iншi основнi засоби 2 0,06 2 0,06
Бiблiотечний фонд 365 11,20 388 11,64
Малоцiннi необоротнi матерiальнi активи 135 4,14 169 5,07
Усього 3260
100,00 3333
100,00
ПРАТ "ХЦНТЕI" у 2012 роцi ввiв у експлуатацiю об'єкти основних засобiв на суму 76 тис. грн., а вивiв з екс-плуатацiї - на 3 тис. грн. Таким чином, вартiсть основних засобiв збiльшилися в порiвнянi з попереднiм перiодом на 73 тис. грн. Процент зносу основних засобiв акцiонерного товариства складає 67,96 %.
Примiтка 7. Запаси
Запаси товариства при оприбуткуваннi та взяттi їх на облiк облiковуються по цiнi придбання згiдно п.9 П(С)БО 9, на кiнець 2012 року складаються з виробничих запасiв у сумi 49 тис. грн., а саме:
- сировина i матерiали 22 тис. грн.
- паливо 9 тис. грн.
- запаснi частини 18 тис. грн.
Примiтка 8. Дебiторська заборгованiсть
Довгострокова дебiторська заборгованiсть ПРАТ "ХЦНТЕI" складає 76 тис. грн.
Дебiторська заборгованiсть товариства на кiнець 2012 року складає 243 тис. грн., а саме:
- чиста реалiзацiйна вартiсть за товари, роботи, послуги 69 тис. грн.
- розрахунки з бюджетом 4 тис. грн.
- за виданими авансами 136 тис. грн.
- з нарахованих доходiв 6 тис. грн.
- iнша поточна дебiторська заборгованiсть 28 тис. грн.
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги складає 69 тис. грн., у тому числi:
- до дванадцяти мiсяцiв - 69 тис. грн.
Основними дебiторами ПРАТ "ХЦНТЕI", якi мають велику заборгованiсть є:
- Харкiвмiськгаз - 88,64 тис. грн.
- ДЗЛНУ iменi Тараса Шевченка - 54,24 тис. грн. та iншi;
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть ПРАТ "ХЦНТЕI" на кiнець 2012 року складає 28 тис. грн., у тому числi:
до дванадцяти мiсяцiв - 27 тис. грн., вiд 12 до 18 мiсяцiв - 1 тис. грн.
Примiтка 9. Зобов'язання
Поточнi зобов'язання товариства станом на 31.12.2012 р. складають 240 тис. грн., а саме:
Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 13 тис. грн.
Поточнi зобов'язання за розрахунками:
- з одержаних авансiв 36 тис. грн.
- з бюджетом 56 тис. грн.
- зi страхування 34 тис. грн.
- з оплати працi 77 тис. грн.
Iншi поточнi зобов'язання 24 тис. грн.
Основними кредиторами ПРАТ "ХЦНТЕI" є:
- ФОП Пiхтовнiков П.Д. - 7,0 тис. грн.;
- УПФУ в Червонозаводському районi м. Харкова - 33,93 тис. грн. та iншi
Довгостроковi зобов'язання ПРАТ "ХЦНТЕI" складаються iз вiдстрочених податкових зобов'язань у сумi 23 тис. грн.
Станом на 31.12.2012р. товариство нi оцiнювало очiкувану вартiсть накопичуваних компенсацiй (забезпечення виплат персоналу, а саме резерв вiдпусток).
Примiтка 10. Оренда
ПРАТ "ХЦНТЕI" здає в оперативну оренду частину свого майна у розмiрi 2224,28 кв. м. Дохiд вiд надання в оренду складає 2420,0 тис.грн.
Примiтка 11. Власний капiтал
Власний капiтал ПРАТ "ХЦНТЕI" складається iз:
статутного капiталу;
iншого додаткового капiталу;
резервного капiталу;
нерозподiленого прибутку.
11.1. Розмiр статутного капiталу станом на 31.12.2012 р. складає 335179,00 (триста тридцять п'ять тисяч сто сiмдесят дев'ять) гривен, який повнiстю сплачений та подiлений на 335179 (триста тридцять п'ять тисяч сто сiмдесят дев'ять) простих iменних акцiй, номiнальною вартiстю 1,00 (одна) гривня.
11.2. Iнший додатковий капiтал акцiонерного товариства складає 930 тис. грн.
11.3. Резервний капiтал акцiонерного товариства складає 31 тис. грн.
Примiтка 12. Дохiд
Дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) ПРАТ "ХЦНТЕI" за 2012 рiк склав 2798 тис. грн., iншi операцiйнi доходи - 2087 тис. грн.
Фiнансовим результатом вiд господарської дiяльностi ПРАТ "ХЦНТЕI" за 2012 рiк до оподатковування є при-буток у сумi 80 тис. грн., податок на прибуток вiд звичайної дiяльностi складає 29 тис. грн., тому чистий прибуток то-вариства на кiнець 2012 року склав 51 тис. грн.
Примiтка 13. Витрати
Адмiнiстративнi витрати акцiонерного товариства за 2012 рiк складають 2202 тис. грн., витрати на збут - 11 тис. грн., iншi операцiйнi витрати - 159 тис. грн., а iншi витрати - 44 тис. грн.
Примiтка 14. Податок на прибуток
Розрахунок залишку вiдстрочених податкових зобов'язань, зроблений за результатами проведеного порiвнян-ня балансової вартостi активiв i зобов'язань з їх податковою базою, виходячи зi ставки податку на прибуток у розмiрi 19%. Вiдстроченi податковi активи визначенi по статтях: "основнi засоби (виробничi фонди)", "нематерiальнi активи", "за виданими авансами", "витрати майбутнiх перiодiв", а вiдстроченi податковi зобов'язання по статтi "з одержаних авансiв". Згорнута сума вiдстрочених податкових активiв та вiдстрочених податкових зобов'язань на кiнець 2012 року складає 23 тис. грн.
Примiтка 15. Звiт про рух грошових коштiв
Звiт про рух грошових коштiв розкриває рух грошових коштiв за результатами роботи ПРАТ "ХЦНТЕI" протя-гом 2012 року.
Рух коштiв вiд операцiйної дiяльностi складається iз надходжень вiд: реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, по-слуг) у сумi 180 тис. грн., покупцiв i замовникiв авансiв - 2614 тис. грн., бюджету податку на додану вартiсть - 19 тис. грн. та iнших надходжень у сумi 2496 тис. грн.
Протягом року товариством були здiйсненi витрачання на оплату: товарiв (робiт, послуг) - 184 тис. грн., аван-сiв - 1273 тис. грн., повернення авансiв - 32 тис. грн., працiвникам - 1638 тис. грн., витрат на вiдрядження - 2 тис. грн., зобов'язань з податку на додану вартiсть - 674 тис. грн., зобов'язань з податку на прибуток - 40 тис. грн., вiдра-хувань на соцiальнi заходи - 746 тис. грн., зобов'язань з iнших податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв) - 543 тис. грн., цiльових внескiв - 17 тис. грн. та iнших витрачань у сумi 26 тис. грн.
Чистий рух коштiв до надзвичайних подiй складає 134 тис. грн.
Рух коштiв у результатi iнвестицiйної дiяльностi вiдображає змiни, що пов'язанi з придбанням необоротних ак-тивiв на суму 92 тис. грн.
Рух коштiв у результатi фiнансової дiяльностi вiдображає: сплаченi дивiденди у розмiрi 25 тис. грн. Чистий рух коштiв за звiтний перiод - 17 тис. грн. Залишок коштiв на розрахунковому рахунку та у касi акцiонерного товариства на початок року складає 469 тис. грн., а кiнець 2012 року - 486 тис. грн.
Примiтка 16. Пов'язанi сторони
ПРАТ "ХЦНТЕI" у 2012 роцi здiйснювало операцiї iз пов'язаними сторонами, а саме: договор оренди № 85 вiд 28.12.2011 р. та договiр компенсацiї комунальних послуг № 86 вiд 28.12.2011 р. Дохiд вiд надання послуг по орендi за 2012 рiк складає - 20053,70 грн., що нi нiжче середньої цiни примiщень, якi здаються в оренду.
Примiтка 17. Умовнi зобов'язання
Товариство станом на 31.12.2012 р. судових спорiв не мало.
Примiтка 18. Подiї пiсля дати балансу
Суттєвих подiй пiсля дати балансу не вiдбувалося.
Примiтка 19. Припинення дiяльностi
ПРАТ "ХЦНТЕI" у 2012 роцi не припиняло своєї дiяльностi.
Примiтка 20. Змiни в облiковiй полiтицi
Протягом звiтного перiоду облiкова полiтика товариства не змiнювалася.
Примiтка 21. Аналiз фiнансового стану
На пiдставi отриманих облiкових даних аудитор здiйснив аналiз показникiв фiнансового стану ПРАТ "ХЦНТЕI" станом на 31.12.2012 р., а саме: коефiцiєнта абсолютної лiквiдностi, коефiцiєнта загальної лiквiдностi, коефiцiєнта платоспроможностi, коефiцiєнта покриття зобов'язань власним капiталом та iнших коефiцiєнтiв вiдповiдно до мето-дичних рекомендацiй (таблиця 1).
Таблиця 1. Розрахунок фiнансових показникiв (коефiцiєнтiв) ПРАТ "ХЦНТЕI"
Показники на 31.12.11 р. на 31.12.12 р. Оптимально
1. Аналiз майнового стану пiдприємства
1.1 Коефiцiєнт зносу основних засобiв
К1.1. = 2265 ф.1 ряд. 032 0,660 0,680 зменшення
3333 ф.1 ряд. 031
1.2 Коефiцiєнт оновлення основних засобiв
К1.2. = 76 ф.5 ряд. 260 (гр.5) 0,049 0,023 збiльшення
3333 ф.1 ряд. 031 (гр.4)
1.3 Коефiцiєнт вибуття основних засобiв
К1.3. = 3 ф.5 ряд. 260 (гр.8) 0,001 0,001 < К1..2
3260 ф.1 ряд. 031 (гр.3)
2. Аналiз лiквiдностi пiдприємства
2.1. Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття)
К2.1. = 786 ф.1 ряд. 260 + ряд. 270 2,855 3,275 1,0 - 2,0
240 ф.1 ряд. 620 + ряд. 630
2.2. Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi
К2.2. = 734 ф.1 (ряд.260 - ряд.100 - ряд.110 - ряд.120 - ряд.130 - ряд. 140) 2,510 3,058 0,6-0,8
240 ф.1 ряд. 620
2.3. Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi
К2.3. = 486 ф.1 ряд.220 по ряд.240 1,839 2,025 0,25 - 0,5
240 ф.1 ряд. 620
2.4. Чистий оборотний капiтал (тис. грн.)
К2.4. = 783-240 ф.1 (ряд.260 - ряд.620) 471 543 > 0 збiльшення
3. Аналiз платоспроможностi (фiнансової стiйкостi) пiдприємства
3.1. Коефiцiєнт незалежностi (автономiї)
К3.1. = 1674 ф.1 ряд.380 0,854 0,864 > 0,5
1937 ф.1 ряд.640
3.2. Коефiцiєнт фiнансування
К3.2. = 263 ф.1 (ряд.430+ ряд.480+ ряд.620+ ряд.630) 0,170 0,157 < 1 зменшення
1674 ф.1 ряд.380
3.3. Коефiцiєнт забезпеченостi власними оборотними засобами
К3.3. = 543 ф.1 (ряд.260 - ряд.620) 1,847 2,263 > 0,1
240 ф.1 ряд.620
3.4. Коефiцiєнт маневреностi власного капiталу
К3.4. = 543 ф.1 (ряд.260 - ряд.620) 0,285 0,324 > 0 збiльшення
1674 ф.1 ряд.380
4. Аналiз дiлової активностi пiдприємства
4.1. Коефiцiєнт оборотностi активiв
К4.1. = 2276 ф.2 ряд.035 1,138 1,177 збiльшення
1934 ф.1 (ряд.280 гр.3 + ряд.280 гр.4) / 2
4.2. Коефiцiєнт оборотностi кредиторської заборгованостi
К4.2. = 2276 ф.2 ряд.035 10,067 10,049 збiльшення
226,5 ф.1 ((ряд.520 по ряд.600)гр.3 + (ряд.520 по ряд.600)гр.4) / 2
4.3. Коефiцiєнт оборотностi дебiторської заборгованостi
К4.3. = 2276 ф.2 ряд.035 16,815 11,075 збiльшення
205,5 ф.1 ((ряд.150 по ряд.210)гр.3 + (ряд.150 по ряд.210)гр.4) / 2
4.4. Термiн погашення дебiторської заборгованостi (днiв)
К4.4. = 365 тривалiсть перiоду 22 33 зменшення
11,075 К4.3.
4.5. Термiн погашення кредиторської заборгованостi (днiв)
К4.5. = 365 тривалiсть перiоду 36 36 зменшення
10,049 К4.2.
4.6. Коефiцiєнт оборотностi матерiальних запасiв
К4.6. = 1867 ф.2 ряд.040 25,063 27,659 збiльшення
67,5 ф.1 ((ряд.100 по ряд.140)гр.3 + (ряд.100 по ряд.140)гр.4) / 2
4.7. Коефiцiєнт оборотностi основних засобiв (фондовiддача)
К4.7. = 2276 ф.2 ряд.035 0,713 0,690 збiльшення
3296,5 ф.1 (ряд.031 гр.3 + ряд.031 гр.4) / 2
4.8. Коефiцiєнт оборотностi власного капiталу
К4.8. = 2276 ф.2 ряд.035 1,389 1,369 збiльшення
1662 ф.1 (ряд.380 гр.3 + ряд.380 гр.4) / 2
5. Аналiз рентабельностi пiдприємства
5.1. Коефiцiєнт рентабельностi активiв
К5.1. = 51 ф.2 ряд.220 але ряд.225 0,029 0,026 > 0 збiльшення
1934 ф.1 (ряд.280 гр.3 + ряд.280 гр.4) / 2
5.2. Коефiцiєнт рентабельностi власного капiталу
К5.2. = 51 ф.2 ряд.220 але ряд.225 0,035 0,031 > 0 збiльшення
1662 ф.1 (ряд.380 гр.3 + ряд.380 гр.4) / 2
5.3. Коефiцiєнт рентабельностi дiяльностi
К5.3. = 51 ф.2 ряд.220 але ряд.225 0,026 0,022 > 0 збiльшення
2276 ф.2 ряд. 035
6. Коефiцiєнт покриття зобов'язань власним капiталом
К6 = 1674 ф.1 ряд.380 5,872 6,365 > 0,2
263 ф.1 (ряд.430+ ряд.480+ ряд.620+ ряд.630)
Аналiз показникiв майнового стану
Аналiзуючи майновий стан ПРАТ "ХЦНТЕI" аудитор вважає, що сума господарських грошових коштiв, що є у товариства, дорiвнює валютi балансу в динамiцi. Валюта балансу у сумi 1937 тис. грн. свiдчить про узагальнену оцi-нку вартостi майна акцiонерного товариства.
Коефiцiєнт оновлення (К1.2.) i вибуття (К1.3.) основних засобiв вiдображає, яку частину нових основних засобiв має товариство на кiнець звiтного перiоду, i яка частина цих засобiв вибула у зв'язку зi зносом та iншими причинами. Коефiцiєнт оновлення у порiвнянi з 2011 роком зменшився на 0,026 пункти, а вибуття - не змiнився, залишився на рiвнi 0,001.
Аналiз показникiв лiквiдностi та платоспроможностi
Показники лiквiдностi та платоспроможностi свiдчать про можливiсть акцiонерного товариства своєчасно ви-конувати свої фiнансовi зобов'язання. Лiквiднiсть торкається наявностi грошових коштiв в найближчому майбутньому пiсля виконання фiнансових обов'язкiв даного перiоду, платоспроможнiсть - наявнiсть грошових коштiв протягом ве-ликого перiоду для своєчасного виконання фiнансових зобов'язань.
Показники платоспроможностi та фiнансової стабiльностi дозволяють дати оцiнку вартостi майна, величинi оборотних та необоротних активiв, якi реально знаходяться в розпорядженнi товариства, визначити вплив цих пока-зникiв на фiнансове становище i в залежностi вiд цього - рiвень самостiйностi та платоспроможностi акцiонерного товариства.
Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) (К2.1.) ПРАТ "ХЦНТЕI" показує за скiльки разiв обсяг обов'язкiв по рахункам можливо погасити за рахунок усiх мобiлiзованих оборотних активiв. Акцiонерне товариство не має трудно-щiв при погашеннi поточних зобов'язань по рахунках, так як коефiцiєнт загальної лiквiдностi бiльше нормативного значення та складає 3,275. Цей коефiцiєнт свiдчить про гарний стан лiквiдностi активiв товариства. Коефiцiєнт зага-льної лiквiдностi не є абсолютним показником здiбностi повернути борги, так як вiн характеризує лише наявнiсть обi-гових активiв, але не вiдображає їх якостi.
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi (К2.3.) вiдображає платiжнi можливостi акцiонерного товариства вiдносно сплати короткострокових зобов'язань та показує яка частина заборгованостi пiдприємства може бути сплачена не-гайно грошовими коштами. Станом на 31.12.2012 р. значення коефiцiєнту К2.3. складає 2,025 при нормативному зна-ченнi 0,25 - 0,5, що свiдчить про можливiсть товариства негайно сплатити грошовими коштами в будь-який час коро-ткостроковi зобов'язання, що є у пiдприємства.
Коефiцiєнт незалежностi (автономiї) (К3.1) вiдображає питому вагу власних грошових коштiв власникiв ПРАТ "ХЦНТЕI" в загальнiй сумi коштiв, вкладених в їх майно, та характеризує незалежнiсть пiдприємства вiд позикових коштiв. Станом на 31.12.2012 р. значення коефiцiєнту К3.1 складає 0,864 при нормативному значеннi не менш нiж 0,5. Чим вище значення цього коефiцiєнту, тим фiнансове становище стiйкiше, стабiльнiше i бiльш незалежне вiд зовнi-шнiх кредиторiв.
Коефiцiєнт покриття зобов'язань власним капiталом (К6.) показує наскiльки власного капiталу бiльш нiж зобо-в'язань. Станом на 31.12.2012 р. значення коефiцiєнту К6 складає 6,365, що свiдчить про достатнє забезпечення вла-сним капiталом для здiйснення господарської дiяльностi товариства.
Аналiз показникiв дiлової активностi
Показники дiлової активностi дозволяють оцiнити, наскiльки ефективно товариство використовує свої грошовi кошти. До цiєї групи вiдносяться показники оборотностi, якi мають велике значення для оцiнки фiнансового стану ПРАТ "ХЦНТЕI", оскiльки швидкiсть обороту засобiв в грошову форму, безпосередньо впливає на платоспромож-нiсть пiдприємства. Динамiка усiх коефiцiєнтiв оборотностi повинна зростати i вiдповiдно повинна скорочуватися тривалiсть обороту у днях. Термiн погашення дебiторської заборгованостi в порiвнянi з 2011 роком збiльшився на 11 днiв та склав 33 днi, а кредиторської - не змiнився - 36 днiв.
Вiдображенi у таблицi показники дають змогу скласти висновок, що фiнансове положення ПРАТ "ХЦНТЕI" станом на 31.12.2012 р. є стiйким. Лiквiднiсть активiв балансу та фiнансова незалежнiсть пiдприємства бiльше тео-ретичних значень. Аналiзуючи показники платоспроможностi можна зробити висновок, що у власникiв є можливостi по фiнансуванню свого пiдприємства, погашенню поточних зобов'язань, ефективному використанню своїх активiв, а також здiйсненню iнвестицiй.
За звiтний перiод вiдбулися змiни в активi та пасивi балансу товариства.
Основнi засоби акцiонерного товариства збiльшилися у порiвнянi з попереднiм перiодом та на кiнець 2012 року складають 55,1 % валюти балансу пiдприємства. Товариство станом на 31.12.2012 року має грошовi кошти у розмiрi 486 тис. грн., або 25,1 % валюти балансу пiдприємства.
Чистий дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) за 2012 рiк складає 2276 тис. грн. Iншi операцiйнi доходи складають 2087 тис. грн.
Для подальшої роботи та надання послуг пiдприємство забезпечено власними основними та оборотними за-собами, що є позитивним для подальшої дiяльностi товариства.
При цьому варто вiдмiтити, що показники балансу носять термiновий характер, (баланс складається на ви-значену дату) i можуть суттєво змiнюватися у часi. В першу чергу це стосується грошових коштiв та їх еквiвалентiв.
Директор ТОВ "АФ "ВIДА-АУДИТ" О.О. Мезенцева
Заступник директора ТОВ "АФ "ВIДА-АУДИТ" Т.В. Бондарук
19 квiтня 2013 р.
61052, м. Харкiв, вул. Червоножовтнева, б. 8