ПРАТ "ХЦНТЕI"

     
 

Річний звіт за 2011 рік

Опис бізнесу(текстова частина)

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) Дата створення - 25 грудня 1967 року на пiдставi Наказу Держплана УРСР № 254 вiд 25.12.1967 р. було створено Бюро технiчної iнформацiї.
На пiдставi постанови Ради Мiнiстрiв УРСР вiд 17 червня 1967 року № 402 "Про сеть территориальных и отраслевых органов научно-технической информации", створено мiжгалузевий територiальний центр науково-технiчної та економiчної iнформацiї i пропаганди (МТЦНТЕI) .
Згiдно з рiшенням трудового колективу 30 червня 1994р. органiзацiя "Харкiвський центр науково-технiчної та економiчної iнформацiї" припинила своє iснування , i її правонаступником стало Харкiвське орендне пiдприємство науково-технiчної та економiчної iнформацiї - перше i єдине орендне пiдприємство серед ЦНТI державної системи НТI.
Згiдно з рiшенням зборiв орендарiв вiд 19 грудня 2001 року ми акцiонувались та стали Закритим акцiонерним товариством "Харкiвський центр науково-технiчної та економiчної iнформацiї.
З 18 квiтня 2011р. згiдно з рiшенням зборiв акцiонерiв товариство перейменовано в Приватне акцiонерне товариство <Харкiвський центр науково-технiчної та економiчної iнформацiї>.
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом СТРУКТУРА
Приватного акцiонерного товариства <Харкiвський центр науково-технiчної та економiчної iнформацiї>:
1.АППАРАТ УПРАВЛIННЯ
1.01.БУХГАЛТЕРIЯ
2. Вiддiл науково-технiчної та економiчної iнформацiї:
- Сектор науково-технiчної iнформацiї.
- Вiддiлення професiйного навчання.

ЦЕНТРАЛЬНА НАУКОВО-ТЕХНIЧНА БIБЛIОТЕКА:
3. Вiддiл науково-технiчної лiтератури та промкаталогов.
4. Вiддiл патентно - iнфомацiйної роботи.
5. Вiддiл нормативно-технiчної документацiї.
6. Вiддiл оперативної полiграфiї.
7. Вiддiл технiчного обслуговування споруди.
8. Редакцiйна - видавнича група.

Дочiрнi пiдприємства, фiлiї, представництва та iншi вiдокремленi структурни пiдроздiли вiдсутнi. АТ не планує утворювати дочiрнi пiдприємства, фiлiї, представництва та iншi вiдокремленi структурни пiдроздiли.

Змiни в органiзацiйнiй структурi у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не вiдбувалися.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Будь-яких пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб, протягом звiтного перiоду не було.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Наказ про облiкову полiтику №2 от 04.01.2011р.
Метод нарахування амортизацiї - прямолiнiйний.
Метод оцiнки вартостi запасiв - середньозважений.
Метод облiку та оцiнки вартостi фiнансових iнвестицiй - не має.
Текст аудиторського висновку ТОВ "Аудиторська фiрма "ВIДА-АУДИТ"

Свiдоцтво про внесення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв, якi одноособово надають аудиторськi послуги № 3776 вiд 30.03.2007р.

61012, м. Харкiв, вул. Червоножовтнева, 8, код 23463381, тел. 712-24-22


Аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора)
щодо фiнансової звiтностi Приватного акцiонерного товариства
"Харкiвський центр науково-технiчної та економiчної iнформацiї"
станом на 31 грудня 2011 року

власникам iменних цiнних паперiв ПРАТ "ХЦНТЕI"
керiвництву ПРАТ "ХЦНТЕI"

Даний аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора), який подається до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики) складений вiдповiдно до вимог, затверджених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондовому ринку вiд 29.09.2011 № 1360, а саме:

1. Основнi вiдомостi про емiтента:
повне найменування: Приватне акцiонерне товариство "Харкiвський центр науково - технiчної та економiчної iнформацiї"
код за Єдиним державним реєстром пiдприємств та органiзацiй України: 02736461
мiсцезнаходження: 61010, м. Харкiв, проспект Гагарiна, 4
дата державної реєстрацiї: 30 травня 1994 р., номер запису про включення вiдомостей про юридичну особу до ЄДР 1 480 107 0014 018217.

2. Опис аудиторської перевiрки:
Ми провели аудит фiнансової звiтностi Приватного акцiонерного товариства "Харкiвський центр науково - технiчної та економiчної iнформацiї" (далi - ПРАТ "ХЦНТЕI") вiдповiдно до Мiж-народних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг (далi - МСА), якi складають повний комплект фiнансових звiтiв: Баланс станом на 31.12.2011 року, Звiт про фiнансовi результати за 2011 рiк, Звiт про рух грошових коштiв за 2011 рiк, Звiт про влас-ний капiтал та Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за рiк, що закiнчився на зазначену дату, а також описання важливих аспектiв облiкової полiтики та iншi примiтки до фiнансовiй звiтностi.
У процесi перевiрки аудиторами виконувалися такi аудиторськi процедури: пiдтвердження, спостереження, спiвставлення (аналiтичний огляд).

3. Опис вiдповiдальностi управлiнського персоналу за пiдготовку та достовiрне
представлення фiнансових звiтiв:
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi вiдповiдно до Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку та за такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає потрiбним для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.

4. Опис вiдповiдальностi аудитора за надання висновку стосовно фiнансовiй звiтностi:
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi резуль-татiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум i розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Вико-нуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб'єктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаних облiкових полiтик, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та прийнятнi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.

5. Пiдстава для висловлення безумовно - позитивної думки що до повного комплекту фiнансовiй звiтностi
На нашу думку, фiнансова звiтнiсть вiдображає достовiрно, в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан ПРАТ "ХЦНТЕI" станом на 31 грудня 2011 року, його фiнансовi результати за рiк, що закiнчився на зазначену дату, вiдповiдно до Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтер-ського облiку та складання фiнансової звiтностi.

6. Звiт щодо результатiв виконання додаткових вимог щодо:
6.1. Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам законодавства
Чистi активи ПРАТ "ХЦНТЕI" складають 1650 тис. грн., це бiльше нiж статутний капiтал товариства на 1315 тис. грн., що свiдчить про ефективнiсть використання власного капiталу з метою одержання прибутку, забезпечення iнтересiв кредиторiв та вiдповiдає вимогам статтi 155 "Цивiльного кодексу України".
Аудитор вважає, що ПРАТ "ХЦНТЕI" з правової точки зору дотримуються статi 155 Цивiльного Кодексу України по визначенню вартостi чистих активiв.

6.2. Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять
перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть
На пiдставi наданих аудитору документiв суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається ПРАТ "ХЦНТЕI" та подається до НКЦПФР разом з фiнансовою звiтнiстю немає. На пiдставi наданих аудитору документiв ПРАТ "ХЦНТЕI" обрало наглядову ради та переобрала директора товариства. ПРАТ "ХЦНТЕI" протягом 2011 року надало особливу iнформацiю про змiни, що вiдбувалися протягом року в акцiонерному то-вариствi згiдно статi 41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок". До даної iнформацiї аудитор вiдносить iнформацiю про змiну власникiв акцiй, яким належить 10 i бiльше вiдсоткiв голосуючих акцiй емiтента, що вiдповiдає положенню про розкриття iнформацiї емiтентами цiнних паперiв.
6.3. Виконання значних правочинiв вiдповiдно Закону України
"Про акцiонернi товариства"
На пiдставi наданих аудитору документiв, ПРАТ "ХЦНТЕI" за даними останньої рiчної фiнансової iнформацiї значних правочинiв згiдно Закону України "Про акцiонернi товариства" не здiйснювало.

6.4. Стан корпоративного управлiння, у тому числi стан внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства"
Простими iменними акцiями ПРАТ "ХЦНТЕI" станом на 31.12.2011 року володiло 27 акцiонерiв.
Формування складу органiв корпоративного управлiння ПРАТ "ХЦНТЕI" здiйснюється вiдповiдно до статуту, затвердженого рiшенням загальних зборiв акцiонерiв (протокол № 13 вiд 18.04.2011 р.) та рiшень загальних зборiв акцiонерiв.
ПРАТ "ХЦНТЕI" щорiчно проводе загальнi збори акцiонерiв до 30 квiтня, що вiдповiдає Закону України "Про акцiонернi товариства". Товариство повiдомляє акцiонерiв про скликання загальних зборiв не пiзнiше як за 30 днiв до проведення загальних зборiв. Iнформацiя про проведення зборiв друкується в печатних виданнях та оприлюднюється на сайтi НКЦПФР.
ПРАТ "ХЦНТЕI" розробленi та прийняти загальними зборами акцiонерiв Внутрiшнi положення у тому числi: Положення про загальнi збори.
Дивiдендна полiтика товариства врегульована п.п. 7.3 - 7.10.4 Статуту товариства. ПРАТ "ХЦНТЕI" у 2011 роцi за пiдсумками 2010 року нарахувало та сплачувало дивiденди у розмiрi 26,8 тис. грн.
Система корпоративного управлiння (п. 8 Статуту товариства) передбачає у складi товариства наявнiсть:
- Наглядової ради;
- Директора;
- Ревiзiйної комiсiї.
Порядок формування та функцiонування наглядової ради товариства врегульований "Положенням про наглядову раду", яке затверджено загальними зборами акцiонерiв (протокол № 13 вiд 18.04.2011 р.). Фактична перiодичнiсть засiдань наглядової ради вiдповiдає термiнам, визначеним Статутом товариства - не рiдше одного разу на квартал та Закону України "Про акцiонернi товариства". За рiшенням загальних зборiв акцiонерiв (протокол № 13 вiд 18.04.2011 р.) згiдно Статуту товариства (нова редакцiя) обраний склад наглядової ради у кiлькостi трьох осiб.
Директор товариства протягом 2011 року здiйснював поточне управлiння фiнансово - господарською дiяльнiстю в межах його повноважень згiдно п. 11 Статуту товариства. Згiдно рiшення загальних зборiв (протокол № 13 вiд 18.04.2011 р.) директор товариства був переобраний на новий строк та з ним заключний контракт на п'ять рокiв.
Контроль за фiнансово-господарською дiяльнiстю товариства у 2011 роцi здiйснювався ревiзiйною комiсiєю та зовнiшнiм аудитором. Створення служби внутрiшнього аудита не передбачено внут-рiшнiми документами товариства. Ревiзiйна комiсiя спецiальнi перевiрки протягом 2011 року не здiйснювала.
Порядок формування та функцiонування ревiзiйної комiсiї врегульований "Положенням про ревiзiйну комiсiю", яке затверджено загальними зборами акцiонерiв (протокол № 13 вiд 18.04.2011 р.).
Аудитор висловлює думку, що прийнята та функцiонуюча система корпоративного управлiння ПРАТ "ХЦНТЕI" вiдповiдає вимогам Статуту товариства, але не в повному обсязi вимогам Закону України "Про акцiонернi товариства" (iз змiнами) вiд 17.09.2008 року N 514-VI.

6.5. Iдентифiкацiя та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансовiй звiтностi внаслiдок шахрайства
Управлiнський персонал визнаєте свою вiдповiдальнiсть за розробку, встановлення i пiдтримання внутрiшнього контролю для запобiгання та виявлення шахрайства.

7. Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму
Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю "Аудиторська фiрма "ВIДА - АУДИТ".
Свiдоцтво про внесення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв, якi одноособово надають аудиторськi послуги № 3776, видане АПУ згiдно рiшенню № 161 вiд 30.03.2006 р.; дiйсне до 27.01.2016 р.
Мiсцезнаходження юридичної особи: м. Харкiв, вул. Червоножовтнева б. 8.
Телефон (факс): (057) 712-24-22, (057) 712-06-76.
Договiр на проведення аудиту з ПРАТ "ХЦНТЕI" № 17 вiд 29.11.2011 року.
Дата початку проведення аудиту з 30.11.2011 року, дата закiнчення - 10.04.2012 року.

Директор ТОВ "АФ "ВIДА-АУДИТ" О.О. Мезенцева

Заступник директора ТОВ "АФ "ВIДА-АУДИТ" Т.В. Бондарук
10 квiтня 2012 р.




ТОВ "Аудиторська фiрма "ВIДА-АУДИТ"

Свiдоцтво про внесення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв, якi одноособово надають аудиторськi послуги № 3776 вiд 30.03.2007р.

61012, м. Харкiв, вул. Червоножовтнева, 8, код 23463381, тел. 712-24-22

Аналiз фiнансових звiтiв
Приватного акцiонерного товариства
"Харкiвський центр науково-технiчної та економiчної iнформацiї"
станом на 31 грудня 2011 року


На пiдставi отриманих облiкових даних аудитор здiйснив аналiз показникiв фiнансового стану ПРАТ "ХЦНТЕI" станом на 31.12.2011р., а саме: коефiцiєнта абсолютної лiквiдностi, коефiцiєнта загальної лiквiдностi, коефiцiєнта платоспроможностi, коефiцiєнта покриття зобов'язань власним капiталом та iнших коефiцiєнтiв вiдповiдно до мето-дичних рекомендацiй (таблиця 1).
Таблиця 1. Розрахунок фiнансових показникiв (коефiцiєнтiв) ПРАТ "ХЦНТЕI"

Показники на 31.12.09 р. на 31.12.11 р. Оптимально
1. Аналiз майнового стану пiдприємства
1.1 Коефiцiєнт зносу основних засобiв
К1.1. = 2153I3260 ф.1 ряд. 032I ф.1 ряд. 031 0,619 0,660 зменшення

1.2 Коефiцiєнт оновлення основних засобiв
К1.2. = 161I3260 ф.5 ряд. 260 (гр.5)I ф.1 ряд. 031 (гр.4) 0,035 0,049 збiльшення

1.3 Коефiцiєнт вибуття основних засобiв
К1.3. = 4I3104 ф.5 ряд. 260 (гр.8)I ф.1 ряд. 031 (гр.3) 0,002 0,001 < К1..2

2. Аналiз лiквiдностi пiдприємства
2.1. Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття)
К2.1. = 728I255 ф.1 ряд. 260 + ряд. 270I ф.1 ряд. 620 + ряд. 630 6,566 2,855 1,0 - 2,0

2.2. Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi
К2.2. = 640I255 ф.1 (ряд.260 - ряд.100 - ряд.110 - ряд.120 - ряд.130 - ряд. 140)I ф.1 ряд. 620 6,071 2,510 0,6-0,8

2.3. Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi
К2.3. = 469I255 ф.1 ряд.220 по ряд.240I ф.1 ряд. 620 5,336 1,839 0,25 - 0,5

2.4. Чистий оборотний капiтал (тис. грн.)
К2.4. = 726 - 255 ф.1 (ряд.260 - ряд.620) 622 471 > 0 збiльшення
3. Аналiз платоспроможностi (фiнансової стiйкостi) пiдприємства
3.1. Коефiцiєнт незалежностi (автономiї)
К3.1. = 1650I1931 ф.1 ряд.380I ф.1 ряд.640 0,779 0,854 > 0,5

3.2. Коефiцiєнт фiнансування
К3.2. = 281I1650 ф.1 (ряд.430+ ряд.480+ ряд.620+ ряд.630)I ф.1 ряд.380 0,271 0,170 < 1 зменшення

3.3. Коефiцiєнт забезпеченостi власними оборотними засобами
К3.3. = 471I255 ф.1 (ряд.260 - ряд.620)I ф.1 ряд.620 5,504 1,847 > 0,1

3.4. Коефiцiєнт маневреностi власного капiталу
К3.4. = 471I1650 ф.1 (ряд.260 - ряд.620)I ф.1 ряд.380 0,399 0,285 > 0 збiльшення

4. Аналiз дiлової активностi пiдприємства
4.1. Коефiцiєнт оборотностi активiв
К4.1. = 2270I1995,5 ф.2 ряд.035I( ф.1 (ряд.280 гр.3 + ряд.280 гр.4) I 2) 1,070 1,138 збiльшення

4.2. Коефiцiєнт оборотностi кредиторської заборгованостi
К4.2. = 2270I225,5 ф.2 ряд.035I( ф.1 ((ряд.520 по ряд.600)гр.3 + (ряд.520 по ряд.600)гр.4) I 2) 20,61 10,067 збiльшення

4.3. Коефiцiєнт оборотностi дебiторської заборгованостi
К4.3. = 2270I135 ф.2 ряд.035I( ф.1 ((ряд.150 по ряд.210)гр.3 + (ряд.150 по ряд.210)гр.4) I 2) 22,90 16,815 збiльшення

4.4. Термiн погашення дебiторської заборгованостi (днiв)
К4.4. = 365I16,815 тривалiсть перiодуI К4.3. 16 22 зменшення

4.5. Термiн погашення кредиторської заборгованостi (днiв)
К4.5. = 365I10,067 тривалiсть перiодуI К4.2. 18 36 зменшення

4.6. Коефiцiєнт оборотностi матерiальних запасiв
К4.6. = 1792I71,5 ф.2 ряд.040I( ф.1 ((ряд.100 по ряд.140)гр.3 + (ряд.100 по ряд.140)гр.4) I 2) 27,77 25,063 збiльшення

4.7. Коефiцiєнт оборотностi основних засобiв (фондовiддача)
К4.7. = 2270I3182 ф.2 ряд.035I( ф.1 (ряд.031 гр.3 + ряд.031 гр.4) I 2) 0,691 0,713 збiльшення

4.8. Коефiцiєнт оборотностi власного капiталу
К4.8. = 2270I1634,5 ф.2 ряд.035I( ф.1 (ряд.380 гр.3 + ряд.380 гр.4) I 2) 1,402 1,389 збiльшення

5. Аналiз рентабельностi пiдприємства
5.1. Коефiцiєнт рентабельностi активiв
К5.1. = 58I1995,5 ф.2 ряд.220 але ряд.225I( ф.1 (ряд.280 гр.3 + ряд.280 гр.4) I 2) 0,098 0,029 > 0 збiльшення

5.2. Коефiцiєнт рентабельностi власного капiталу
К5.2. = 58I1634,5 ф.2 ряд.220 але ряд.225I ф.1 (ряд.380 гр.3 + ряд.380 гр.4) I 2 0,128 0,035 > 0 збiльшення

5.3. Коефiцiєнт рентабельностi дiяльностi
К5.3. = 58I2270 ф.2 ряд.220 але ряд.225I ф.2 ряд. 035 0,091 0,026 > 0 збiльшення

6. Коефiцiєнт покриття зобов'язань власним капiталом
К6 = 1650I281 ф.1 ряд.380I ф.1 (ряд.430+ ряд.480+ ряд.620+ ряд.630) 3,527 5,872 > 0,2


Аналiз показникiв майнового стану
Аналiзуючи майновий стан ПРАТ "ХЦНТЕI" аудитор вважає, що сума господарських грошових коштiв, що є у товариства, дорiвнює валютi балансу у динамiцi. Валюта балансу у сумi 1931 тис. грн. свiдчить про узагальнену оцi-нку вартостi майна акцiонерного товариства.
Коефiцiєнт оновлення (К1.2.) i вибуття (К1.3.) основних засобiв вiдображає, яку частину нових основних засобiв має товариство на кiнець звiтного перiоду, i яка частина цих засобiв вибула у зв'язку зi зносом та iншими причинами. Коефiцiєнт оновлення у порiвнянi з 2009 роком збiльшився на 0,014 пункти, а вибуття - зменшився на 0,001 пункт.
Аналiз показникiв лiквiдностi та платоспроможностi
Показники лiквiдностi та платоспроможностi свiдчать про можливiсть акцiонерного товариства своєчасно ви-конувати свої фiнансовi зобов'язання. Лiквiднiсть торкається наявностi грошових коштiв в найближчому майбутньому пiсля виконання фiнансових обов'язкiв даного перiоду, платоспроможнiсть - наявнiсть грошових коштiв протягом ве-ликого перiоду для своєчасного виконання фiнансових зобов'язань.
Показники платоспроможностi та фiнансової стабiльностi дозволяють дати оцiнку вартостi майна, величини оборотних та необоротних активiв, якi реально знаходяться в розпорядженнi товариства, визначити вплив цих пока-зникiв на фiнансове становище i в залежностi вiд цього - рiвень самостiйностi та платоспроможностi акцiонерного товариства.
Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) (К2.1.) ПРАТ "ХЦНТЕI" показує за скiльки разiв обсяг обов'язкiв по рахункам можливо погасити за рахунок усiх мобiлiзованих оборотних активiв. Акцiонерне товариство не має трудно-щiв при погашеннi поточних зобов'язань по рахунках, так як коефiцiєнт загальної лiквiдностi бiльш нормативного значення та складає 2,855. Цей коефiцiєнт свiдчить про гарний стан лiквiдностi активiв товариства. Коефiцiєнт зага-льної лiквiдностi не є абсолютним показником здiбностi повернути борги, так як вiн характеризує лиш наявнiсть обi-гових активiв але не вiдображає їх якостi.
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi (К2.3.) вiдображає платiжнi можливостi акцiонерного товариства вiдносно сплати короткострокових зобов'язань та показує яка частина заборгованостi пiдприємства може бути сплачена не-гайно грошовими коштами. Станом на 31.12.2011 р. значення коефiцiєнту К2.3. складає 1,839 при нормативному зна-ченнi 0,25 - 0,5, що свiдчить про можливiсть товариства негайно сплатити грошовими коштами в будь який час коро-ткостроковi зобов'язання, що є у пiдприємства.
Коефiцiєнт незалежностi (автономiї) (К3.1) вiдображає питому вагу власних грошових коштiв власникiв ПРАТ "ХЦНТЕI" у загальнiй сумi коштiв, вкладених в їх майно, та характеризує незалежнiсть пiдприємства вiд позикових коштiв. Станом на 31.12.2011 р. значення коефiцiєнту К3.1 складає 0,854 при нормативному значеннi не менш нiж 0,5. Чим вище значення цього коефiцiєнту, тим фiнансове становище стiйкiше, стабiльнiше i бiльш незалежне вiд зовнi-шнiх кредиторiв.
Коефiцiєнт покриття зобов'язань власним капiталом (К6.) показує наскiльки власного капiталу бiльш нiж зобо-в'язань. Станом на 31.12.2011 р. значення коефiцiєнту К6 складає 5,872, що свiдчить про достатнє забезпечення вла-сним капiталом для здiйснення господарської дiяльностi товариства.
Аналiз показникiв дiлової активностi
Показники дiлової активностi дозволяють оцiнити, наскiльки ефективно товариство використовує свої грошовi кошти. До цiєї групи вiдносяться показники оборотностi, якi мають велике значення для оцiнки фiнансового стану ПРАТ "ХЦНТЕI", оскiльки швидкiсть обороту засобiв в грошову форму, безпосередньо впливає на платоспромож-нiсть пiдприємства. Динамiка усiх коефiцiєнтiв оборотностi повинна зростати i вiдповiдно повинна скорочуватися тривiальнiсть обороту у днях. Термiн погашення дебiторської заборгованостi в порiвнянi з 2009 роом збiльшився на 6 днiв, а кредиторської - на 18 днiв.
Вiдображенi у таблицi показники дають змогу скласти висновок, що фiнансове положення ПРАТ "ХЦНТЕI" станом на 31.12.2011 р. є стiйким. Лiквiднiсть активiв балансу та фiнансова незалежнiсть пiдприємства бiльш теоре-тичних значень. Аналiзуючи показники платоспроможностi можна зробити висновок, що у власникiв є можливостi по фiнансуванню свого пiдприємства, погашенню поточних зобов'язань, ефективному використанню своїх активiв, а та-кож здiйсненню iнвестицiй.
За звiтний перiод вiдбулися змiни в активi та пасивi балансу товариства.
Основнi засоби акцiонерного товариства збiльшилися у порiвнянi з попереднiм перiодом та на кiнець 2011 року складають 57,3 % валюти балансу пiдприємства, а грошовi кошти - 469 тис. грн., або 24,3 % валюти балансу пiдприємства.
Дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) збiльшився у в порiвнянi з 2010 роком на 457 тис. грн. та на кiнець 2011 року складає 2847 тис. грн. Iншi операцiйнi доходи складають 1974,3 тис. грн., у тому чис-лi: дохiд вiд операцiйної оренди - 1797,9 тис. грн., компенсацiя комунальних послуг (електроенергiя) - 132,7 тис. грн., компенсацiя комунальних послуг (вода) - 3,2 тис. грн., нарахованi вiдсоткi за депозитом та залишок коштiв на поточ-ному рахунку - 40,5 тис. грн.
Для подальшої роботи та надання послуг пiдприємство забезпечено власними оборотними та основними за-собами, що є позитивним для подальшої дiяльностi товариства.
При цьому варто вiдмiтити, що показники балансу носять термiновий характер, (баланс складається на ви-значену дату) i можуть суттєво змiнюватися у часi. В першу чергу це стосується грошових коштiв та їх еквiвалентiв.

Директор ТОВ "АФ "ВIДА-АУДИТ" О.О. Мезенцева


Заступник директора ТОВ "АФ "ВIДА-АУДИТ" Т.В. Бондарук

10 квiтня 2012 р.
61052, м. Харкiв, вул. Червоножовтнева, б. 8
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Iнформацiя про основнi види продукцiї або послуг, що їх виробляє чи надає емiтент:
- Бiблiотечно-iнфомацiйнi послуги;
- Короткотермiнове навчання забезпечення суспiльних потреб у сертифiкованих фахiвцях з найактуальнiших питань реформування економiки України;
- Здавання в оренду власного майна.

Товариства постiйно працює над впровадженням нових послуг з навчання.
Залежнiсть вiд сезонних змiн вiдсутня.
Основнi ринки збуту - територiя України.

Основними споживачами ХЦНТЕI є патентознавцi, рацiоналiзатори й винахiдники пiдприємств i органiзацiй Харкiвського регiону, а також студенти вищих навчальних закладiв, пiдприємцi, представники малого й середнього бiзнесу, фахiвцi з оцiночнiй дiяльностi та фондового ринку.

Виробничий ризик, пов'язаний з можливим зниженням передбачуваних об'ємiв виконаних послуг, рiст матерiальних та iнших витрат, сплата пiдвищених вiдрахувань та податкiв.

Заходи емiтента щодо зменшення ризикiв, захисту своєї дiяльностi та розширення виробництва та ринкiв збуту: прогнозування та визначення тендецiй розвитку ринку збуту послуг ХЦНТЕI.

Канал збуту послуг товариства прямий, метод продаж безпосередковий.

Товариство не виробляє продукцiю, сировина не використовувається.

Iнформацiя про особливостi стану розвитку галузi виробництва, в якiй здiйснює дiяльнiсть емiтент: дiяльнiсть товариства виконується без державного фiнансування.

Рiвень впровадження нових технологiй, нових товарiв, положення емiтента на ринку - за звiтний перiод емiтент розпочав новий вид курсiв <Фахiвцiв з Державної закупiвлi товарiв>.

Перелiк конкурентiв ПРАТ <ХЦНТЕI> на ринку надання освiтянських послуг :
1. Мiжнародний iнститут бiзнесу, м.Київ, Брест-Литовське шосе, 8-А
2. Мiжнародна академiя фiнансiв та iнвестицiй,
м.Київ, вул. Велика Житомирська, 33
3. Миколаївський державний аграрний унiверситет
м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9
4. Нацiональний унiверситет бiоресурсiв i природокористування України
м. Київ, вул. Героїв Оборони, 15
5. ДП "Харкiвський регiональний центр стандартизацiя, метрологiї i сертефiкацiї".
Рiвень конкуренцiї - середнiй.

Про особливостi продукцiї (послуг) емiтента: послуги пiдприємства з навчання мають попит у фахiвцiв спецiалiзованого напрямку сектору економiки України.

Перспективнi плани розвитку емiтента: збiльшення обсягiв виконаних робiт, пошук нових клiєнтiв.

Кiлькiсть постачальникiв за основними видами сировини та матерiалiв, що займають бiльше 10 вiдсоткiв в загальному об'ємi постачання - 0.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування Значних придбаннь або вiдчуженнь активiв за останнi п'ять рокiв не було.
Пiдприємство не планує значних iнвестицiї або придбаннь, пов'язаних з його господарською дiяльнiстю.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Основнi засоби емiтента складаються з:
Будiвлi - 1904,0 тис.грн. - 58%;
Машини та обладнання - 495,3 тис.грн. -15%;
Транспортнi засоби - 157,8 тис.грн. - 5%;
Iнструменти та iнвентар - 200,3тис.грн. - 6%;
Iншi - 2,3тис.грн. - 1%;
МНМА- 134,0 тис.грн. - 4%;
Бiблiотечнi фонди - 365,1 тис.грн. -11%.

Значнi правочинiв (придбань, зписаннь, продаж, тощо) емiтента щодо основних засобiв не було.

Виробничi потужностi - максимальний лiцензiйний обсяг з пiдвищення квалiфiкацiї фахiвцiв 1600 чол. на рiк.

Ступiнь використання обладнання - 100%.

Утримання основних засобiв у робочому станi впроваджується шляхом поточного обслуговування, а також проведення поточного ремонта.

Мiсцезнаходження основних засобiв: Харкiв, проспект Гагарiна, 4.

Екологiчнi питання, що можуть позначитися на використаннi активiв пiдприємства вiдсутнi.

Плани капiтального будiвництва , розширення або удосконалення основних засобiв вiдсутнi.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень На дiяльнiсть емiтента впливають загальновiдомi проблеми - економiчнi, полiтичнi. У дiяльностi емiтента можливi такi фактори ризику: нестабiльнiсть економiчної ситуацiї, стихiйнi лиха, форс-мажорнi обставини.

Ступiнь залежностi вiд законодавчих або економiчних обмежень - контрольована.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства Штраф за самостiйно виправленi помилки :
з ПДВ -115,00 грн.;
з податку на прибуток - 806,00 грн.;

Пеня :
з оплати за оренду примiщення - 183,93 грн.;
до пенсiйного фонду - 12,94 грн.

Неустойки не було.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Товариств дотримується полiтики щодо фiнансування дiяльностi тiльки за грошовi кошти вiд власної поточної дiяльностi.
Робочого капiталу для поточних потреб достатньо.
Можливi шляхи покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента - модернiзацiя основних засобiв.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів На кiнець звiтного перiоду укладених, але ще не виконаних договорiв(контрактiв) не було.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Стратегiя подальшої дiяльностi емiтента щонайменше на рiк - щодо розширення виробництва: пошук нових видiв послуг з навчання та бiблiотечно-iнформацiйного обслуговування.
Стратегiя подальшої дiяльностi емiтента щонайменше на рiк - щодо реконструкцiї: не має.
Стратегiя подальшої дiяльностi емiтента щонайменше на рiк - щодо полiпшення фiнансового стану - спрямована на перевиконання затвердженого плану обсягу послуг Товариства та зниження витрат на провадження господарської дiяльностi
Опис iстотних факторiв, якi можуть вплинути на дiяльнiсть емiтента в майбутньому: змiни в законодавствi України, що приводять до вiдсутностi потреби з пiдготовки фахiвцiв за окремими напрямками фондового ринку.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок Дослiдженя та розробки за звiтний рiк не проводились.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається Протягом звiтного перiоду судових справ, стороною в яких виступає емiтент, його дочiрнi пiдприємства або його посадовi особи не було.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Вважаємо, що наведеної у рiчному звiтi АТ iнформацiї цiлком достатньо для оцiнки iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента, тому вважаємо недоцiльним вказувати iншу(додаткову) iнформацiю.